Praskla operna zed

Rubriky:

Reklama
RB Radim Benek @radim.benek před 6 roky28.08.2017 17:06:00
Praskla operna zed

Dobry den, resim problem s prasklou opernou zdi, kterou jsem stavel pred 10 lety a ted jsem objevil na ni prasklinu. Zed je cca 40m dlouha. Stoji na zakladech cca 70cm (jizni morava). Bednici tvaruvky jsou 25cm siroke. Prvnich 30m jsou 2 rady, poslednich 10m se postupne zvysuje na 5 rad. Posledni rada je siroka 15cm a na ni je betonova striska. Celkem tedy jsou 3 rady a postupne se zvysuje na 6 rad. Beton je armovan 12mm roxorem jak vodorovne tak horizontalne v kazde rade. Betonoval jsem po radach a beton v kazde tvaruvce rucne udusaval. Z vnitrni rady je nopova folie a pak dosypana hlinou (vetsina jilovice a poslednich 10cm hnedozem).

Presto po 10 letech jsem objevil prasklinu (po cca 27m jeste tam kde jsou 3 rady). Sousedovi, ktery navazuje plot ve stejne delce (oddelen dilatacni 2cm polystyrenovou sparou ) plot nepraskl. Prestoze ma jen 10mm armovani a to ani ne v kazde tvaruvce a rade. Nevim jestli to muze hrat roli, ale nasi zahradu vice zalevam zavlazovanim.

Poradte prosim jak zed opravit at se k soused po nejakych letech nezriti?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.