Nepříjemný zápach na chatě

Rubriky:

Reklama
DS David Sťastný @david.stastny před 6 roky04.09.2017 09:14:00
Nepříjemný zápach na chatě

Zdravím, potřeboval bych poradit jak postupovat s odstraněním nepříjemného zápachu v interiéru chaty. Chatu jsme kupovali před 3 roky, stáří je cca 30 let, před 10 lety po rekonstrukci - zateplení fasáda, vnitřní omítky, laminátové podlahy. Před 3 roky nová výmalba a koberce.
Nosná konstrukce je zděná, trámový strop, šikmá tašková střecha s obytným podkrovím.

V chatě se šíří nepříjemný syntetický zápach, nejde o zatuchlinu nebo biologický zápach. Větráním se to zlepšuje. Mám podezření na nějaké škodlivé materiály, které byly použity při stavbě, ale po čichu se to nedá identifikovat. Chata má opalubkované veškeré podhledy, které jsou natřeny bezbarvým silnovrstvým lakem, ale lak je původní, nechce se mi věřit, že by takto zapáchal po 30 letech. Podezření mám na nějaké skryté konstrukce ve stropu, podlaze.

Mohl by mi někdo poradit, jak dále postupovat? Objevil jsem laboratoř, která nasadí do chaty snímače a vyšetří složení zápachu za cca 5000,-Kč, ale obávám se, že mi nesdělí, z čeho pochází. Naslepo se mi nechce dělat větší stavební akce, pokud přesně nevím, do čeho se pustit. V případě podhledů s lakem bych musel vše nahradit sádrokartonem, ale problém může bát i jinde...

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

21 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.