Protherm zhasinanie plamena iba pri ohreve TUV

Reklama
PP Peter Petrak @peter.petrak před 6 roky12.09.2017 11:47:00
Protherm zhasinanie plamena iba pri ohreve TUV

Dobry den,
odsledoval som zvlasne chovanie mojho plynoveho kotla pri ohreve TUV a nezda sa mi to ako normalne chovanie. Kotol je Protherm Lev 28 KKO v.18, ma cca 8 rokov.

Pri ohreve TUV sa najprv zapne cerpadlo cca 30 sekund a nasledne sa zapali plamen ( ikona plamena svieti) a po cca 10 sekundach kotol chce zvysit vykon ale v tom momente plamen zhasne a pocujem len take "vyfuknutie", chvilu na to sa zase zapne plamen, hori cca 10 sekund a kotol ide zvysit vykon a opat zhasnutie/vyfuknutie atd... Toto sa opakuje 3-4 krat a az nasledne plamen pri zvyseni vykonu kotla nezhasne a kotol predpokladam zohrieva maximalnym vykonom zasobnik vody (TUV) az kym nieje zohriata na pozadovanu teplotu 42C. Skusal som ako funguje ohrievanie VV (do radiatorov) a tam mi to ide hned na prvy krat, po zvyseni vykonu kotla si zacne modulovat vykon a ohrieva na 55C (ktoru mam nastavenu).
Nedavno som tu mal servisaka ktory tvrdil ze je to "normalne"blby Protherm algoritmus pre tento typ kotla a ze ked mi to vadi treba vymenit riadiacu dosku.

Uprimne neviem ako fungoval kotol od zaciatku (kupa domu+kotol tri roky dozadu) nikdy som to neriesil, zatial ziadny problem nebol, servisak chodi kazdy rok na servisnu prehliadku.

Nestretol sa niekto s obdobnym chovanim?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

15 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.