Rekuperace NILAN VP18 KW - technologická koncepce pasiv. domu

Rubriky:

Reklama
JM Jakub Mahdal @jakub.mahdal před 6 roky15.09.2017 11:56:00
Rekuperace NILAN VP18 KW - technologická koncepce pasiv. domu

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na Vaše názory ohledně rekuperační jednotky a technologické koncepce domu. Stavíme pasivní dům (resp. pokoušíme se o to :) pro 4člennou rodinu, plochu má cca 180m2 plus nevytápěná garáž. Cca v roce 2015 jsem rozhodl technologie v domě (mimo jiné i po diskuzích tady na TZB) takto:
- vytápění: teplovodní podlahovka + levný elektrokotel
- budeme mít malý teplovzdušný krb (více méně pro radost a kdyby nešel náhodou proud)
- větrání s rekuperací a ohřevem TUV pomocí jednotky NILAN VP18 KW
- v koupelnách budou el. žebříky (kamarád, který bydlí v pasivu 5let tvrdí, že mu po většinu zimy stačí zapínat 2 žebříky, které má cca v protilehlých rozích domu, podlahovku v obýváku zapíná 2x 3x za zimu).

Jde mi o následující - nedávno jsem se setkal s člověkem, který prodává rekuper. jednotku Pichler PKOM4 a ten mi velmi intenzívně tvrdil, že koncepce výše je nevyhovující - jak z hlediska případné dotace, tak i např. proto, že VP18 KW při chlazení předává enerigii do TUV a když ta je nahřátá, tak už chladit nelze. Další věc je ta, že jednotka NILAN aby ohřívala vodu pomocí čerpadla, tak musí významně větrat interiér, což je velkým problémem v zimě, kdy díky tomu dochází k přesoušení interiéru. Řešení s PKOM4 je cenově zcela jinde.

Rekuperační jednotku plánujeme víceméně pro "komfort" a hlavně ohřev TUV. Topit horkým vzduchem nechceme. Zvažoval jsem vyměnit teplovodní podlahovku za elektrickou, dosud ale převážila teplovodní.

Má někdo zkušenosti s jednotkou NILAN a s chlazením touto jednotkou? Bude stačit TUV pro 4člennou rodinu bez nějakých omezení?

děkuji za názory
Jakub

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

27 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.