Kombinace dřevo a pelety

Rubriky:

Reklama
TK Tomáš Kohout @tomas.kohout947 před 6 roky14.10.2017 19:46:00
Kombinace dřevo a pelety

Dobrý den, poraďte mi prosím s výběrem správného kotle.

Po pročítání mnoha příspěvků a počítání mnoha způsobů se stále nemohu rozhodnout jak na vytápění svého domu.
Dům je starší, patrový nezateplený (možná v budoucnu ano) s podlahovou plochou 320m2 s tepelnými ztrátami 25kW. Přízemí rekonstruujeme, tam bude podlahové vytápění a v patře jsou a nějakou dobu budou radiátory.
Původně jsem chtěl dřevozpracující kotel s velkou akumulací. Mám možnost dřeva téměř zadarmo a svoji práci. Jenže... Má to své nevýhody. Akumulace nevydrží nekonečně dlouho a je spousta důvodů, proč se nemusíte ke kotli dostat. Může to být dovolená, nemoc (v podobě nehybnosti) atd. Z toho důvodu jsem začal uvažovat nad peletami. Ale ty jsou, i když nejkomfortnější, drahé. To znamená, že mi zbývá kombinace dřeva a peletek.
Moje idea je, že zatopím dřevem (částečně do domu a částečně bude akumukace alespoň 3m2 - více se mi nevejde) po dohoření dřeva a indikaci se kotel SÁM zapálí a začne SÁM odebírat peletky bez nějakého upravování. Jednoduše až dohoří dřevo, aby bylo možné automaticky topit peletami bez návštěvy kotelny.
Moje otázka zní:
Který kotel tohle umí, má ekodesign a nestojí 200 tis a je spolehlivý a vyzkoušený?
Kotel bych si představoval do 100 (méně=lepší) + né k akumulace a odborné zapojení.
Děkuji za Vaše rady
PS: Plyn v místě není. Pouze tuhá paliva. Děkuji

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.