Rozdélení HDO, zapojení rozvaděče.

Reklama
IR Izolace Roubenka @izolace.roubenka před 6 roky18.10.2017 23:39:00
Rozdélení HDO, zapojení rozvaděče.

Dobrý den,
řeším novou elektroinstalaci ve staré roubence.
Kabely si tahám sám podle instrukcí pana elektrikáře, který provede samotné zapojení.

Mám dva dotazy + přikládám obrázek pro lepší pochopení.

1. Potřebuji od hodin natáhnout do hlavního rozvaděče kabel pro signál HDO. V tomto rozvaděči ho potřebuji rozdělit a táhnout do dvou samostatných rozvaděčů (Tak aby z každého z těchto rozvaděčů šel blokovat bojler nebo přímotopy v každém patře samostatně).

- Chci vás poprosit o co nejelegantnějš í řešení jak to provést. Elektrikář by HDO vedl z jednoho podružného rozvaděče do druhého ale mě zajímá i nějaká alternativa.

2. Ze skříně, do které je přiveden přívod ze sloupu potřebuji natáhnout asi 10m kabelu CYKY-J 4x10 který povede do skříně k hodinám. Kabel bude vedený po dřevěném pobití domu.

- Otázka zní: Mám kabel jenom přichytit ke dřevu, nebo ho mám schovat do nějaké chraničky?
Varianta odhaleného kabelu, na který působí všechny venkovní vlivy se mi moc nezamlouvá, na druhou stranu věřím že kabel v chraničce taky nemusí být výhra (vlhkost?, ... ? )..

Předem vám děkuji za vaše řešení a názory.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.