Přetlak v odpadu

Reklama
PN petr nemcik @petr.nemcik před 6 roky21.10.2017 01:21:00
Přetlak v odpadu

Dobrý den, prosím o radu. Pod dřezem mi tekl odpad, který jinak odtékal uspokojivou rychlostí. Byl tam lepený spoj v novoduru 50 mm, který netěsnil a i přesto, že byl ve svislém vedení, tekl. Novodur jsem vyřezal, vyčistil koleno pod ním, osadil manžetu - redukci na 40 mm (zatěsnil tmelem), nové koleno HT a připojil sifon. Od té doby to neodtéká. Resp. cca půl dřezu za půl hodiny. Vedení v okolí toho, kde jsem pracoval, je čisté, není ucpané nečistotami ani tmelem, je těsné. Pokračuje dál ve zdi a asi po cca 2m je zaústěno do litinové odpadní roury (dům z padesátých let, vše zazděno, bez revizních otvorů, bez "stupaček" v šachtici). Můj dohad je, že netěsností v lepeném spoji se vyrovnával přetlak a voda odtékala. Nyní je to těsné, tak to neteče. Dotaz zní, co tam může být špatně, když voda předtím odtékala = není to přicpané (odpad jde i profouknout, během práce jsem dokonce cítil nějakou aviváž či co, sousedka nad námi asi prala...?). Jakmile ale nemá kam utéct tlak, neteče to. Předpokládám, že na stejnou stoupačku je připojena i vana a umyvadlo, které odtékají normálně.. Dřez má ale asi samostatnou větev až ke stupačce. Jak z toho ven?
Děkuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.