vyuzit stridavy spinac obracene

Reklama
JN Jozka novak @jozka.novak před 6 roky20.11.2017 23:32:00
vyuzit stridavy spinac obracene

Dobry den, rad bych se zeptal, zda je moznost vyuzit stridavy spinac jako switch mezi dvema zdroji.
neboli mam dve 220v zasuvky a potrebuji mezi nima prepinat (ekvivalent pro vytahnout kabel z jedne zasuvky a strcit do druhe)
Neboli moznosti on1/on2 (off neni potreba).
Takze bych mel v planu pouzit stridavy prepinac, kde na vstupu (jinak vystup) bude 2x faze a na vystupu 1 faze a tlacitko bude prepinat mezi nimi. Nulak zpatky bude sloucen.
.
Mam obavy zda a) nulak muze byt jen tak sloucen, ze pujde zpatky do obou zdroju..
b) aby behem prepinani (mezi fazemi) nedoslo k vybojce a ke zkratu..

Tipuji, ze bod a by sel vyresit pomoci dvojiteho stridaveho prepinace, (spinaci kryt by musel byt jako pro obyc stridavy prepinac), takze na vystup by prepinal jak fazi, tak nulak..

Edit, ted jsem narazil na tohle:
https://www.gme.cz/3558-a52340
podle obrazku mi prijde, ze to je presne to, co bych mohl pouzit..


(omlouvam se za pripadnou nepresnou terminologii, jsem jen amater, ridim se: hneda-proud, modra-nulak, zeleno-zluta zeme, ale pokud neco predelavam, tak nejprve vyzkouset vyzkousenou zkouseckou, protoze nevim, kdo to zapojoval....)

Predem dekuji za nazory a tipy,
Jozka

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.