Vnější fasáda

Rubriky:

Reklama
DB Dušan Beránek @dusan.beranek před 6 roky23.11.2017 11:31:00
Vnější fasáda

Dobrý den všem,
na jaře letošního roku jsem se rozhodl postavit dřevěnou přístavbu domu. Přístavba stojí na vrutech a její konstrukce je směrem z interiéru OSB, vata 50mm jako instalační předstěna, AL paropropustná fólie ve spojích přelepená páskou, případně páskou přelepená ke konstrukci zdi, či dřeva,140mm vata mezi nosnou konstrukcí a OSB. Vše dělám svépomocí a to doslovně. Okenní rámy jsou vyplněny pěnou a z obou stran také zalepeny páskou. Vnitřní velikost je cca. 3,6m x 3,5m x 2,15m napojeno z jedné strany na současnou zateplenou zeď s plánovaným vytápěním pomocí sálavého přímotopu Ecoflex. V této souvislosti bych velmi rád požádal o dvě rady. Řeším teď budoucí podobu fasády, zda použít polystyren a klasický postup s omítkou anebo, jít cestou vaty, fólie a dřevěných obkladů. Kromě natažení fasády opět zvládnu svépomocí. O něco levnější se mi zdá polystyren, nicméně mám obavu, abych stavbu neuzavřel a ta uvnitř nevlhla. Druhý dotaz je na vnitřní úpravu OSB, zda je možné spáry něčím vytmelit a OSB jen jednoduše natřít, moc se mi nechce dělat omítka, případně dřevěný obklad (obě varianty jsou pro mne spíše vizuálním efektem. Předem všem moc děkuji za pomoc a radu.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

6 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.