jak spocitat jestli se TC a rekuperace vubec vyplati ?

Reklama
DM david mara @david.mara před 6 roky27.11.2017 21:36:00
jak spocitat jestli se TC a rekuperace vubec vyplati ?

UZ v tom mam v hlave vazne gulas a nejsem schopen to relevantne spocitat. Kdyz ma dum TZ 4.6 kW jak spocitam/porovnam naklady na vytapeni teplovodnim podlahovym topenim plochu cca 130m2 (prizemi a patro) a ohrev TUV kdyz budu srovnavat nekolik moznych kombinaci kotelny

1) Techtrans PAST 425 aku nadoba + 6kw nebo 10kw TC FUjitsu nebo sinclair. Porizovaci naklady 155.000 Kc + dph

2) Techtrans PAST 425 aku nadoba + 6kw nebo 10kw TC FUjitsu nebo sinclair + rekuperace Zehnder 350. Porizovaci naklady 270.000 Kc + dph

3) 6 kW elektrokotel + 200litrovy bojler drazice. Porizovaci naklady vc nstalace 25.000 Kc + dph

4) 6 kW elektrokotel + 200litrovy bojler drazice + rekuperace Zehnder 350 ? Poriziovcaci naklady 145.000 + dph


Zaboha se proste nnemohu dopocitat ktwera varianbta je vlastne lepsi a jestli se mi kdybych zvolil variantu 1 nebo 2 vubec vyplati a kdy se vrati. Lokace domu je Praha. Lidi nema nekdo zkiusenost s vypoctem a nespocital by mi to, ja proste jsem tom uz pocital x krat a vzdy jsem dosel k jinemu cislu. Jde mi o to abych zvolil nejoptimalnejsi kombinaci s idealni navratnosti vynalozenych prostredku ale zaroven s co nejvetsi usporou proudu.

Jde mi o to abych neudelal nejakou hloupost a nevybral system ktery je neumerne drahy a investice se mi vrati nekdy za 15 let, to se mi zda k nicemu.

Predem diky vsem..

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

33 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.