Rozpočet na cenu základové desky.

Rubriky:

Reklama
ŠJ Štěpán Janiss @stepan.janiss před 6 roky28.11.2017 21:09:00
Rozpočet na cenu základové desky.

Chci se jen podělit se svojí zkušeností se stavební firmou, kterou jsem požádal o rozpočet na stavbu základové desky, kterou jsem jí chtěl sdělit. Na jaře chci stavět přízemní bungalov, postavený na základové desce na pěnoskle. Obrátil jsem se proto na firmu, která v ČR tenhle typ staveb specializuje. Ve svých propagačních videích na Youtube uvádí, že orientační cena 100m2 základové desky se pohybuje kolem 300 tis, takže jsem byl připravený na to, že při svém rozměru základové desky 150m2 bude cena 500 tis. O to víc jsem byl překvapený, když mi konečně dorazila nabídka s odhadovaným rozpočtem na 780 tis. Nedalo mi to a začal jsem proto zjišťovat kde se vzalo tak velké navýšení ceny a nestačil jsem se divit. 100m3 pěnoskla pod základovou desku zde bylo oceněno na 178 tis. přestože na propagačních videích výrobců pěnoskla je uváděná cena za kubík kolem 1.000,-. Sám jsem si nechal udělat cenovou nabídku z německého výrobního závodu, který je asi 60km od místa stavby a ti si 92m2 nacenili asi na 96 tis i s dopravou. Cena 50 m3 betonu C20/25 XC2 je zde naceněná na cca 135 tis, tj.2700 za kubík. Ceníková cena místních betonárek je zhruba kolem 2.100 za kubík bez jakékoliv slevy, kterou podle mých dřívějších zkušeností není žádný problém usmlouvat. Další položka armatura do základové desky. Na dvojitou kari sít do základovky potřebuju podle projektu 52 kusů kari sítě 6mm/100/100. S jednatelem jsme se dohodli že raději dáme silnější výztuž než je v projektu, takže jsem si zjistil cenu v místním obchodě s hutním materiálem a 52 kusů kari sítě 8mm/100/100 mi nacenili na 42 tis i s dopravou, což je proti 126 tis.v rozpočtu trochu nepoměrný rozdíl. Další položky jsem už raději ani nezkoumal a svoje připomínky jsem také poslal v odpovědi panu jednateli, s tím zdali by vzhledem k tomuto nebyla možná úprava odhadované ceny. Jedinou odpovědí, které se mi dostalo bylo ignorace a mlčení. Taková je bohužel realita. O víkendu se mám jet podívat na hrubou stavbu přízemního bungalovu o 150m2 stavěného klasicky na základových pásech. Stavebník si dělal všechno sám od výkopu, přes míchání betonu až po kladení Bramaku na střechu a jeho bungalov je již pod střechou i s okny s izolačním trojsklem údajně za 650 tis, takže jsem sám zvědavý. Takže zde uváděný příklad píši jen jako zkušenost s tím, co malá konkurence na našem trhu udělala s našimi stavebními firmami. Buďto ber, nebo nech být. Mě nevadí někomu dobře zaplatit za dobře odvedenou práci, ale nechat se k tomu ještě okrádat na předraženém stavebním materiálu to už vážně ne.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

26 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.