rekonstrukce základové desky na mělkých základech

Rubriky:

Reklama
JH Jakub Hlavička @jakub.hlavicka před 6 roky28.12.2017 23:11:00
rekonstrukce základové desky na mělkých základech

Dobrý den,
Chystám se na rekonstrukci základů zděného rekreačního domku. Stávající nosné obvodové stěny tl. 45 cm jsou z velkých pískovcových kvádrů a jsou vystavené z úrovně terénu na mělkých základech z volných kamenů zbořeniště předchozího sudetského domu. V úrovni terénu jsou pískovcové kvádry položeny na asfaltové pásy, takže samotnými zdmi vlhkost nevzlíná. Žádná základová deska zde ale není, původní betonová podlaha vlhkostí naopak dost trpěla. Chtěl bych udělat novou základovou desku, která by měla zajišťovat 2 věci:
- Izolaci proti vzlínající vlhkosti
- Tepelnou izolaci, protože v podlaze bych rád udělal podlahové topení.
Začal jsem odkopáním podlahy v přízemí do hloubky cca 50 cm, samozřejmě, ne až k nosným zdem (viz. foto). Dále bych rád provedl tu základovou desku, kdy mám v plánu provést pořádné armování a nechám si přivézt mixem beton pevnosti alespoň C30/37. Ale pravděpodobně by to měl být vodonepropustný beton. Tu desku bych ale rád nějak spojil s těmi obvodovými zdmi. Napadá mě navrtat díry do kamenů v základech a chemickou maltou ukotvit armovací dráty, které se pak svaří s kari sítěmi a armovacími dráty, které přijdou do základové desky podlahy. Po zhotovení takové první základové desky bych asi položil XPS polysteren a na to opět betonáž již tenčí desky.
Prosím o názor, zda je takový postup správný, případně uvítám alternativní řešení. Budu rád i za nějaký nákres jak by to mělo vypadat. V příloze pár fotek stávajícího stavu. Děkuji moc.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.