Mokré fleky - prosakování

Rubriky:

Reklama
JB Jan Bostl @jan.bostl před 6 roky07.01.2018 12:07:00
Mokré fleky - prosakování

Dobrý den, jsem už v koncích. Od začátku novostavby (2012) mi prosakuje komín Schiedel UNI20 viz obrázky. Nejedná se o prosakování vody - při dešti je to v pořádku. Prosakování se objevuje vždy v krizových teplotách okolo -5°C. Komín je situován zhruba 1,5m od hřebene, vysoký 2m nad střechou a konec komína je cca 60-65cm nad hřebenem. Slouží jen jako kouřovod pro krb - jinak mám tepelné čerpadlo. Tah a funkce komína je v pořádku. S realizační firmou jsme zkoušeli snad vše i po diskuzi s výrobcem.
1) ucpání/otevření ventilační mřížky na komínového průduchu
2) navrtání sond směrem k tyčím a zapěnování montážní pěnou
3) odstranění krycí desky a vylití tyčí cementovým mlíkem (kde to šlo)
Firma se dušuje že tyče při stavbě řádně zalívala, ale mě to přijde že ne a že právě probíhá kondenzace na tyčích a ta pak stéká do podkroví.
První roky byly fleky veliké a nyní po všech zásazích jsou menší. bohužel se vždy musí čekat na počasí zda se to projeví.
otázka zní - co s tím dál? Mě napadá ještě zkusit komín nad podkrovím a střechou zateplit a pak už jen rozebrat a udělat znovu.
Předem děkuji za odpověď, reakce a případné návrhy. S pozdravem Honza Bostl.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

24 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.