FVE na klíč o výkonu 4,32 kWp

Rubriky:

Reklama
MK Martin Kalus @martin.kalus351 před 6 roky12.01.2018 19:24:00
FVE na klíč o výkonu 4,32 kWp

Dobrý den,

rád bych se poradil před pořízení FVE na klíč. Ale na te soustavě a zapojení mi hodně věcí nesedí, tím jsem se chtěl poradit.

FVE jsem chtěl na rodinný dům abych pokryl a ušetřil na energiích. Roční spotřeba je 6MWh. Chtěl jsem přebytky ukládat do bojleru 160l o výkonu 2kW, dále něco do bateií. RD je v soustavě 3f a tak mi obchoďák nabídl tyto komponenty o výkonu sestavy 4,32 kWp:

3x PylonTech US2000B - 2,4kWh
1x GoodWe 3600-S-BP
1x GoodWe 5000-DT
1x Wattrouter eco
16x Jinko Solar 270 Wp

Watrouter jsem chtěl na směrování energie do bojleru (celý rok), pak do el. vytápění (cca 1-2m v roce, zbytek vytápění kotel na tuhá paliva) v létě bazenové čerpadlo k filtraci a zbytek běžná spotřeba.

V této sestavě mi moc nesedí střídač a výkon v každé fázi s nabiječem a kapacitou baterii. Příjde mi předimenzována kapacita baterii že mohlo stažit i 4,8kWh.

Uvítám vaše názory a připomínky.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

6 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.