Skladba stěny

Rubriky:

Reklama
PF Pavlína Fiřtová @pavlina.firtova před 6 roky17.01.2018 15:19:00
Skladba stěny

Dobrý den, chtěla jsem poprosit o konzultaci skladby stěny naší budoucí dřevostavby, jestli to tak může být, hlavně z pohledu difuze vodních par, asi jsem to špatně pochopila, ale pořád mi to nevychází, správně by totiž měl difuzní odpor směrem z vnitřní strany ven klesat aby difuzně otevřená skladba stěny fungovala a to mi právě nějak nevychází, proto prosím o vysvětlení a jakoukoliv radu.

Skladba stěny od interiéru:

- Sádrokarton 12,5 mm
- instalační předstěna 50 mm (můžu sem dát i 5cm vatu nebo nemůžu?)
- osb deska 18 mm (asi od Eggera, má prý vyšší faktor difuzního odporu a to pak prý líp vychází - je to pravda?)
- nosný rám kvh 140/60, vyplněný 140 mm vatou (jakou použít, prý nesmí sedat, ale to je která?Knauf má prý i speciální vatu "diffu" do difuzních stěn, ale nemá tloušťku 140 mm)
- dhf deska Egger 15 mm
- fasádní vata (prý s kolmým vláknem lepší, je to tak?) a nevím jestli tloušťku 120 nebo 140 mm, lepená nějakým tím paropropustným lepidlem
- difuzně otevřená omítka (také nevím přesně který systém, asi něco z těchto variant:
https://www.insowool.com/obvodovy-plast nebo jsou i jiné varianty?)

Předem moc díky za jakoukoliv odpověď

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

19 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.