Herkules Viadrus U26 přestavba na automat

Reklama
JK Jana Kozáková @jana.kozakova před 6 roky07.02.2018 08:16:00
Herkules Viadrus U26 přestavba na automat

Mám kotel Herkules Viadrus U26, v listopadu 2017 přestavěný na automat.
Provoz byl bezproblémový, až začátkem ledna vyhodil chybu a kotel vyhasl (zřejmě vinou kolísání el. proudu). Zatopili jsme a vše v pořádku. Když se to samé stalo znovu (nikdo neví proč), začal kotel psát místo útlum provozu útlum teploty a od té doby špatně topí.
Dříve i při -15 spotřeboval cca 55 kg uhlí za den, teď spotřebuje přes 60 kg uhlí. Bytový termostat nemám.
Kotel teď topí velmi zvláštním způsobem, při 49 stupních se zapne provoz, ale teplota dále klesá až na třeba 44, po cca 10-15 minutách se začne ohřívat. Když dosáhne požadované teploty 56 stupňů, vypne se, ale už za cca 15 min teplota klesá a takto pořád dokola. Topí skoro pořád, skoro vůbec není v útlumu. Včera bylo cca hodinu na kotli 55 stupňů a pořád se to "nedotopilo" do 56, aby se kotel dal do útlumu. Taky mi přijde divné, že kotel píše v provozních hodinách stejný počet hodin provozu a útlumu.(včera bylo 430,7 provoz, 430,7 útlum, čerpadlo kotle 489, podavač 51)
Vše je nastavené pořád stejně (teploty, hystereze, vzduch).
Chyba, kterou hlásilo bylo nízká teplota kotle. Pak tam bylo TMK podavače chyba a bezpečnostní termostat chyba - viz obrázek. Topenář prohlédl a říkal mi, že je vše v pořádku, ale u těch chyb s nízkou teplotou kotle pak bylo napsáno ok, když se vyrušily, u těch dvou dalších ne, ale kotel topil, s továrním nastavením zmizely ze seznamu chyb.
Tovární nastavení nepomohlo.
poradíte mi, prosím

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

7 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.