Tabulkový výpočet

Rubriky:

Reklama
JH Josef Halo @josef.halo před 6 roky10.02.2018 15:24:00
Tabulkový výpočet

DD, ukončuji éru automatu na uhlí (po 14 letech) a velmi pečlivě se věnuji rešerši pro rozhodnutí, zda TČ nebo kotel na pelety. Ve výpočtové tabulce mi nesedí jeden údaj při porovnávání eficience pořízení a celkových nákladů na provoz. Obecně mají pelety o něco málo vyšší výhřevnost a sám kotel o něco vyšší účinnost. V tabulce mi ale vychází spotřeba pelet vyšší než uhlí. Producenti pelet a prodejci kotlů na pelety mi samozřejmě tvrdí pravý opak, a uvádějí výpočty spotřeby o ca 40% nižší. To číslo je prostým výpočtem na GJ a účinnost také nesmysl. Tabulka v příloze je mnou adaptována na současný stav a spotřeba uhlí vychází téměř "na kilo". Principielně by tedy v tabulce měly být uvedeny spotřeby pelet v kg nižší než u hnědého uhlí. Jsou nějaké důvody proč tomu tak není? Potřebuji se objektivně rozhodnout. Děkuji. JH

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.