Komín 45° a krbová kamna

Rubriky:

Reklama
MJ Martin Jung @martin.jung před 6 roky21.02.2018 09:54:00
Komín 45° a krbová kamna

Mám komín Schiedel o výstupu 45° (viz obrázek). Vnitřní průměr sopouchu je 16 cm. Potřebuji na něj napojit běžná krbová kamna o průměru kouřovodu 15 cm. Samozřejmě bych chtěl, aby to bylo nějak vzhledné. Koupil jsem redukci 150/200 (vypadá jako na přiloženém obrázku). Její správné použití chápu tak, že se nasune svou vnější stranou, která se omotá provazem kvůli dilataci a nasune do sopouchu. V obchodě mi však poradili, že by bylo možné i její "navléknutí" na vyčnívající sopouch - respektive jeho nasunutí do štěrbiny mezi užší a širší částí. Rozměrově to jde. Těsnění o síle 4 mm lze obmotat na užší vnější část redukce, která by zevnitř přiléhala na sopouch. Esteticky to působí dobře, ale je to OK? Stačí utěsněná dilatace cca 3-4 mm? Nerad bych komín zničil kvůli příliš těsnému spoji. Jak velká je roztažnost ocelového plechu?

Děkuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.