Energetická kancelář -

Reklama
JK Jiří Kokta @jiri.kokta před 6 roky09.03.2018 20:49:00
Energetická kancelář -

Dobrý den, máte někdo zkušenost s firmou Energetická kancelář? Jednoho dne zazvonil telefon, ozvala se slečna (nebo paní-po telefonu nepoznáte) a hned začne o tom, jak vy máte energii drahou a jak oni vám pomůžou a hned se vám začne vnucovat a domlouvat si termín. Dobře, až potud by to ještě snad bylo v pořádku. Ale při návštěvě vám poví jen to, co oni pootřebují říct, nikoli to, co potřebujete vědět vy. Třeba to, že naprosto vše udělají sami, nenechají vás do ničeho vstoupit a za cca měsíc zazvoní telefon, oni vám jen sdělí, že soutěž skončila a oni vám vysoutěžili nejlevnějšího dodavatele. Ani zmínka o tom, jak soutěž probíhala, jací dodavatelé tam byli atd. Ale hlavně vám sdělí, že vám posílají smlouvy a plné moci k podpisu. A vítězná firma? Přiznám se, že jsem o ní v životě neslyšel. A to v energetice dělám. MAXIM Energy.
Takže jestli si myslí, že jim něco podepíši, jsou na omylu.
Na svých stránkách Energetická kancelář ovšem píše, jak vám pomůže zorientovat se v nabídkách, abyste nebyli podvedeni, pár bodů jsem vytáhl:

Vstoupíte do energetické soutěže a necháte dodavatele předvést své nabídky.
Projdete nabídky a jejich podmínky či možnosti, rozhodnete se pro nejvýhodnější.
Podepíšete novou smlouvu poté, co předchozí (s jiným dodavatelem) skončí či ji vy vypovíte.
Ušetříte klidně i tisíce korun ročně.

Také čtete - "projdete jejich nabídky a podmínky, rozhodnete se pro nejvýhodnější"? Ano, toto je tam uvedeno, viz
energetickakancelar.cz záložka "Úvodní stránka"

Nebo je zajímavá záložka "Jak začít", bod 4.
EK vám pomůže vybrat nejvýhodnější smlouvu ze všech.

Tady popisují jaksi jiný postup, místo toho vám vnutí jednu jakousi firmu, aniž byste se mohli k průběhu soutěže vyjadřovat, seznámit se.
Prostě pecka. To opravdu budu radši u jediného dodavatele a s tím se čas od času na cenách domluvím. A jde to, už jsem to vyzkoušel. A to jsem u E.ONu. Netvrdím, že bude nejlevnější, ale já budu mít klid.

Takto mi za nepodepsání smlouvy hrozí finanční postih, ale zkusím vzdorovat, co to půjde. Z lidí by blbce prostě dělat neměli. Uvidíme. Máte-li někdo zkušenosti s EK, napište.
Děkuji
Jiří K.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

71 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.