Nevýhody TČ s přímou kondenzací

Reklama
VF Vladimír Foret @vladimir.foret před 6 roky30.03.2018 11:10:00
Nevýhody TČ s přímou kondenzací

Hezký den. Pro chystaný dům (Olomouc, dřevostavba, částečně podsklepená, orientovaná jižně, přízemí plus obytné podkroví (1:1), zastavěná plocha 70 m2, užitná plocha 110 m2, pultová střecha s vegetačním souvrstvím, difúzně otevřená konstrukce s izolací z lisované slámy, vnější dřevovláknitá izolace, v interiéru hliněné omítky, U=0,11 W/m2, TZ bez rekuperace 4,2 kW) vybírám TČ vzduch-voda. Po opravdu pečlivém studiu jsem laicky dospěl k tomu, že se mi nejvíce zamlouvá invertorové TČ s přímou kondenzací v akumulační nádrži. Snažil jsem se zjistit nevýhody tohoto řešení, ale nikde jsem nic neobjevil. Píše se jen o výhodách. Zaráží mě proto, že většina produkce upřednostňuje klasické řešení s deskovým výměníkem a trojcestným ventilem a oběhovým čerpadlem, byť na první pohled je méně efektivní a zbytečně složité. Protože jsem laik, chtěl bych požádat o argumenty proti přímé kondenzaci, abych měl úplné informace. Budu rád i za zkušenosti z provozu takového systému. Moc děkuji!

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

517 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.