Napojení plynového kotle 130mm do komína 110mm

Rubriky:

Reklama
RK Robert Kučera @robert.kucera před 6 roky03.05.2018 22:36:00
Napojení plynového kotle 130mm do komína 110mm

Prosím o radu, jsem trochu v patové situaci: Koupili jsme před 4 lety RD, kde je instalován plynový kotel Protherm 26kW (klasický, tj. ne kondenzační). Z něj vede komínová "roura" o průměru 13cm. K ní se připojuje po 1m z boku menší (tipuji 8cm) komínová roura od plyn.bojleru Vaillant s výkonem 8kW. To celé je pak napojené do zdi, resp. do komína vysokého zhruba 10m. Ten je vyvložkovaný plechovými rourami 110cm.

První kontrola komína byla bez problému. Při druhé to sice prošlo, ale nutnost odstranění závady do příští kontroly. Závada prý spočívá v tom, že napojení ve zdi na komín je netěsné. Prý je nutné vybourat v místě napojení trubky na komín a napojit lépe.

Mezitím jsme se rozhodli zrušit plynový bojler a nahradili ho elektrickým. Pozval jsem si tedy kominíka aby jednak odpojil původní plynový bojler, druhak aby vyřešil problematické napojení kotle na komín. Odmítl ovšem s tím, že roura z kotle je 130mm, ale komín je užší, 110mm a to prý nelze. Prý si mám pořídit nový kondenzační kotel+nově převložkovat komín, cena dost šílená.

Čili v tuto chvíli jsem v situaci, kdy i po "odehčení" komínu odpojením bojleru kominík odmítl opravit stávající napojení. Jde o řadovku, kde zhruba 30 sousedů s identickým domem má stejný průměr komínu (zbytek má už kondenzační kotle). V jednom takovém domě jsem byl, zánovní kotel Baxi s vývodem 130mm napojený rovněž na identický komín 110cm zhruba před 5ti lety. Při instalaci nového kotle dodavatel provedl i napojení v komínu, ještě jsou vidět nedávné zednické práce.

Upřímně řečeno, nechce se mi vyhazovat poměrně nový kotel který slouží k plné spokojenosti. Má kominík pravdu? Pokud ano, pak nechápu, jak to že všichni sousedé to mají bez problému? Neměnila se nějak legislativa?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.