Spára mezi stropním a parapetním panelem

Reklama
PH Petr Hříbal @petr.hribal před 6 roky12.05.2018 11:38:00
Spára mezi stropním a parapetním panelem

(příspěvek byl přesunut do vhodnější kategorie "stavba obecně" (https://forum.tzb-info.cz/142372-spara-m…

Dobrý den,

provádíme svépomocí rekonstrukci panelového bytu ze 70. let a řešíme právě problém spojený s pronikáním hluku z bytové jednotky nad námi skrze škvíru mezi stropním a parapetním panelem. Konstrukce domu je tvořena nosnými panely, na nichž je v každém patře usazen parapetní panel, který zároveň dosedá na stropní panel. Přikládám výkres řezu budovou a kladečský plán. Ostění je tvořené dřevěným rámem pobitým heraklithovými deskami.

Po demontáži původních dřevěných desek, které sloužily k zakrytí spodní části parapetního panelu bytu nad námi, jsme zjistili důvod pronikání hluku do našeho bytu -- jsou jím právě zmiňované spáry mezi panely. Udělal jsem pár fotek současného stavu, z kterých je patrné, že po letech došlo k sednutí stropu a prohnutí parapetního panelu. Spáry jsou dost patrné -- mezi podlahou a parapetním panelem jsem naměřil 1cm, vzdálenost stropního a parapetního panelu je dokonce 2cm.

Jde nám tedy o uzavření spáry tak, aby se zlepšily akustické vlastnosti a zmírnilo se pronikání hluku z okolních bytů.

Zde na fóru jsem se dočetl, že jedna z možností by mohla být použití nízko-expanzní PUR pěny.

V plánu je dále překrytí heraklithu Fermacellovými deskami a to tak, že se mezi parapetním panelem a stropem vytvoří rám z pozinkovaných profilů, který se vyplní kamennou vatou a vše se zakryje Fermacell deskami, na které může přijít vrstva štuku. Viděl jsem dokonce, že někdo vytrhal původní heraklithové desky a vše vyzdil Ytongem, ale po poradě se statikem, jsme zjistili, že jednak takový zásah není přípustný kvůli zatížení panelu a za druhé se zhorší tepelně-izolační vlastnosti.


Chtěl bych se tedy zeptat, co si myslíte o chystaném plánu. Existuje-li podle Vás lepší varianta, budu moc rád za každý příspěvek v diskuzi.

S pozdravem,

Petr Hříbal

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.