Lowcost kotvení pergoly po stodvacáté

Reklama
JS Jan Svoboda @jan.svoboda401 před 5 roky18.07.2018 21:55:00
Lowcost kotvení pergoly po stodvacáté

Dobrý den, řeším uchycení pergoly k domu (dům ve fázi stavby - zatím bez fasády). Sloupky u domu mi nevychází (a ani je nechci) a proto bych rád ukotvil "krokve" či "vaznici" pergoly přímo k obvodové zdi - 30cm cihlovzduch + 20 cm zateplení. Vím že existují hotová řešení - např. compactfoam, purenit, nebo nějaké kompozity, ale ty poměrně prodražují takou superjednoduchou stavbu, jako je pergola. Napadla mě varianta, která je na obrázku.
Základem je dřevěný hranol, který je skrze dvě závitové tyče přišroubovaný ke zdi domu. Tenhle hranol má přesně taký tvar, aby po zhotovení finální fasády zůstal z hotové zdi čouhat přesně takový kus dřeva, na který půjde umístit trámová botka (dejme tomu rozměr 80x160). Do trámové botky půjde usadit přímo krokev. Dle sněhové oblasti, krytiny a hmotnosti konstrukce mi vyšlo maximální zatížení na jednu botku 350 kg.
Je tady někdo, kdo by dokázal posoudit, zda tohle řešení je vhodné a dlouhodobě funkční? A pokud by funkční bylo - jaké zvolit dřevo, rozměry hranolu, počet, umístění a rozměry spojovacího materiálu tak aby to s nějakou bezpečnostní rezervou mohlo fungovat?

Děkuji za odpovědi

Honza Svoboda

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

8 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.