podlaha maringotky - skladba

Rubriky:

Reklama
ZV Zbyněk Veselý @zbynek.vesely před 5 roky22.08.2018 11:13:00
podlaha maringotky - skladba

Právě provádím opravu podlahy maringotky a potřeboval bych poradit s její skladbou. Jediné co zachovám z původní podlahy je dřevěná konstrukce z hranolů o průřezu 4,5 x 10 cm. Jsou od sebe vzdálené většinou 55 cm. Leží na ocelovém rámu podvozku.
Když už to dělám, chci to udělat pořádně a trvanlivě, proto pečlivě rozmýšlím jakou skladbu a zateplení zvolit. Chtěl bych použít ekologické materiály, ze kterých se neuvolňují škodliviny. Budeme tam přespávat s rodinou. Líbí se mi idea difuzně otevřených skladeb obvodových stěn a chtěl bych to samé aplikovat na podlahu, ale o difuzně otevřených podlahách jsem na internetu nic nenašel. Nejsou běžné.
Popíšu jakou skladbu uvažuji postupně od interiéru směrem dolů - ven:
1. pochozí vrstva - ještě nejsem rozhodnutý - asi dřevěné palubky, v místě kamen něco nehořlavého.
2. neprůvzdušná folie
3. OSB deska na zaklopení
4. dřevěná konstrukce vyplněná skelnou vatou Pureone
5. spodní zaklopení nějakým difuzně otevřeným materiálem - asi dřevovláknitou deskou
6. membránová folie (střešní)
7. bude potřeba nějaké odvětrané opláštění, které by odolalo hlodavcům ? - to se mi po pravdě nechce dělat, ale nechat na povrchu jenom membránu by taky nebylo dobré.

Dřevěná konstrukce poskytuje 10cm vysoký prostor pro tepelnou izolaci. Můžu celý prostor vyplnit tepelnou izolací, nebo je potřeba nechat vzduchovou mezeru? Původně tam byl jen 6cm pěnový panel (nevím co to je za materiál - něco z roku 1990, asi to nebude nic zdravého)

Je vůbec dobré dělat difuzně otevřenou podlahu, když ze spod od země přichází vlhkost? nesvítí tam slunce, plevel může vyrůst a dotýkat se když bude rosa. Jakou mám ale jinou možnost? difuzně uzavřenou skladbu? zabednit podlahu vzduchotěsně z obou stran a doufat, že aktuální vlhkost se tam v zimně nevysráží a nenapáchá škody? Původní spodní zaklopení bylo řešeno dřevotřískou - ještě jsem ji neodstranil, která je na okrajích a v rozích maringotky rozšklebená a ulámaná, takže tam jsou díry a je vidět skrz. Na dřevotřísce leží ter-papír a na něm izolace.
Budu rád za vaše názory.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.