Výpočet roční ceny za odebraný plyn - odečet vs. smlouva

Reklama
RO Roman Oswald @roman.oswald před 5 roky31.08.2018 15:06:00
Výpočet roční ceny za odebraný plyn - odečet vs. smlouva

Dobrý den,
chtěl bych se zde někoho zkušenějšího zeptat... Odebíráme plyn a na kalkulátoru zde jsem si spočítal, že při naší roční spotřebě 45MWh / rok by cena za kubík měla být cca 9,50 ,- Kč (Skauti). Smlouva se Skauty započala 1.7. 2018, pravidelné roční odečty plynoměrů jsou u nás vždy v průběhu srpna. Nyní jsme po odečtu a na faktuře 1.7. - 19.8 mi vychází cena za m3 asi na 16,30 Kč. Chápu, že se jedná o malé odebrané množství za necelé 2 měsíce a cenu za kubík tudíž prodražila distribuce... Jak si pak ale správně spočítat kolik zaplatím za rok? Smlouva se Skauty je vždy do 31.12. kalendářního roku, takže tam asi přijde také konečné vyúčtování a od 1.1.2019, pakliže nebude dodavatel pro rok 2019 stejný (Centropol) se pojede od znovu? Pak by ale prostě zadání roční spotřeby nedávalo správné výsledky protože bych měl menší odebrané množství 2x a tudíž ve finále vyšší cenu...? Prosím někoho zde o vysvětlení, třeba jsem špatně pochopil. RO

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.