Levná rychlá rekonstrukce podlahy

Reklama
KK kamil koza @kamil.koza před 5 roky05.09.2018 23:14:00
Levná rychlá rekonstrukce podlahy

Ahoj,

chci Vás poprosit o radu s ohledem na tuto situaci. Koupili jsme starý barák (1900) a chceme / musíme se do něj přestěhovat defacto do 3 měsíců. Důvodem koupě nebyl úplně ten dům nýbrž pozemek / zahrada. Každopádně plány jsou takové, že než si "vklidu" postavíme "za domem dům", budeme bydlet v oné expresivně řečeno barabizně :) A nyní k jádru pudla.
Ten dům měl dřevěné podlahy založené na dřevěných trámech na udusané hlíně. Situaci Vám nemusím popisovat - plísně, hlodavci atd. Zkrátka se v tom nedá nyní bydlet ani náhodou a tak chtě nechtě potřebuji udělat rychlorekonstrukci s ohledem na to, že ten dům budu za pět let bourat a bydlení je tedy na dobu určitou.
Peníze se mi do toho nechce vrážet veškeré žádné, ale rodinu nenechám zplesnivět :) Takže nyní mám část vybagrovánu do -50cm a ptám se na možné návrhy skladby podlahy s cílem "přežít 5 let":

Co byste mi řekli na toto:

- zhutněný písek
- hydroizolační vana (z čeho?)
- 2 vrstvy EPS (XPS?) odhadem 20cm
- OSB desky
- na to nějaká povrchová pochozí vrstva, OBI plovoučka nebo tak něco

BTW dům není podsklepený, stěny nejsou podřezané, vlhkost ve zdivu resp. omítkách je vidět v jednom pokoji, zvenčí snad i díky držící omítce není nic vidět (ale vlhkost předpokládám).

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.