Solarni kolektory na ohrev vody

Reklama
TT tereza tereza @tereza.tereza před 5 roky06.09.2018 15:09:00
Solarni kolektory na ohrev vody

Dobrý den,

stavime baracek a myseli jsme, ze si poridime solarni koletrory, ale pouze na ohrev vody. Co jsem se tak docetla na forech, tak to moc velkou navratnost nema, ale stejne, nez to uplne zavrhnu, tak jsem se chtela jeste zaptat vas, co mate nejakou zkusenost, jestli to ma opravdu cenu nebo ne.
Bylo by to pro 2 osoby do budoucna max. 4 a baracek je mensi, 120 uzitkove plochy.
Jako dalsi zdroj by byl plynovy kotel, tepelne cerpadlo nam prijde jako dost draha zalezitost a pro nas teda nedostupna.
Co jsem tak procitala diskuze, tak se nejvice mluvilo o deskovych kolektorech REGULUS (u teto znacky jsem vybrala konkretni sestavu SOL250/2, 2 kolektory + zasobnik 250l) a dale o trubicovych kolektorech znakcy APRICUS (tady bych se priklanela k variante AP30/300, 30 trubic, 300l zasobnik). Samozrejme, ze tech zminenych znacek bylo vice, jako Viesmann, Schlieger atd., ale bohuzel k nim nebylo moc informaci.
Libili se mi spis ty trubicove kolektory a to z duvodu ohrevu vody i v zimnich mesicich, ale nikde neni jednotny nazor, spis je to tak,ze polovina je pro deskovy a druha pro trubicovy kolektory.
Spis se zeptam takto , ma to vubec nejakou navratnost, pokud koupim jeden z tech dvou zminenych systemu, pokud nas teda bude max.4 v rodine? Jinak bydlim ve stredoceskym kraji a orientace pripadna by byla na Jih.
Dekuji moc predem za kazdou radu a poznatek, bohuzel si nevime vubec rady.
Tereza

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

31 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.