Dotaz správnost na informací od stavbyvedoucího

Rubriky:

Reklama
LM Lubos Mark @lubos.mark před 5 roky18.09.2018 13:41:00
Dotaz správnost na informací od stavbyvedoucího

Dobrý den,

stavíme difuzně uzavřenou dřevostavbu "na klíč". Mám pochybnosti o správnosti informací od stavbyvedoucího. Aktuálně řešíme instalaci světel do stropu. Od stavbyvedoucího mám následující vyjádření:

1) ..parozábrana je v přímém kontaktu se stropní deskou - dle předpisu výrobce SDK...
2) SDK deska má tloušťku 12,5 mm. Vrut nebo hmoždinka pro světlo může být použit v adekvátní délce k hmotnosti svítidla a počtu kotevních míst. I výrobce SDK počítá s montážní perforací parozábrany.
3) To že přišroubujete světla do desky neznamená že znehodnotíte veškerou parozábranu ve stropě, zvláště s ohledem na to že veškeré desky jsou kotveny přes parozábranu do nosných profilů. Rozdíl totiž je, když přes parozábranu projde vrut a když ji rozříznete a kus odeberete- viz předpis výrobce. Drát pro světla je veden NAD parozábranou a skrze ni prochází systémovou průchodkou.

Bohužel zapomněli na přípravu pro bodovky (tzv. kloboučky), takže budeme dávat přisazená světla. Ale vzhledem k  těsné instalaci desky a parozábrany se nevyhnu provrtání parozábrany. Nějak nemohu uvěřit, že to nevadí, jak stavbyvedoucí říká...Zaslal mi okopírované schéma od Rigips, které to má údajně potvrzovat, ale z něj jsem to i tak nevyčetl.

Mohu být klidný a důvěřovat, nebo požadovat nějaké řešení?

Předem děkuji

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

7 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.