prohnutí hliníkových rámů HS-portál

Rubriky:

Reklama
LP Libor Pátek @libor.patek před 5 roky19.09.2018 14:20:00
prohnutí hliníkových rámů HS-portál

Dobrý den.

Rád bych požádal o odborný názor na níže uvedenou problematiku. Mám v RD osazená hliníková okna - HS portály, PSK a klasická okna a dveře.
Problém mám u HS-portálů. Rozměry posuvných křídel jsou cca 2x2,5m.
Vlivem slunečních paprsků se rámy křídel HS portálu prohýbají "do luku" směrem do exteriéru tak, že prohnutí je u zámku až 10mm. Tímto jdou HS portály velice těžko posouvat a hlavně v extrémních případech nejdou vůbec dovřít do rámu okna. Jakmile se rámy ochladí, tento efekt postupně vymizí.

Hliníková okna jsem si vybral především kvůli své tuhosti a stabilnosti, kdy by tento bimetalický efekt neměl nastávat, tak jako např. u plastových oken. Zajímavostí je, že klasická PSK okna, která jsou orientovaná na stejnou světovou stranu a jsou rozměrově podobná, tímto vůbec netrpí.
Chtěl bych se tedy zeptat, zdali s tímto má někdo obdobný problém a jak ho řešil.
Mám podezření, že profil rámu křídla má nedostatečnou sílu stěny a proto tuhost rámu není taková, aby přenesla tato pnutí.
Barva rámu RAL 7024 MAT.

Děkuji za názory.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

7 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.