Realizace podlah v patře

Rubriky:

Reklama
JJ Jirka Jirka @jirka.jirka427 před 5 roky01.10.2018 10:45:00
Realizace podlah v patře

Ahoj ahoj, potřeboval bych prosím poradit. Rekonstruuji starší dům a aktuálně řeším jaký typ podlahy zvolit v patře. Jsou tam trámy ( cca 18x18 je to různé někdy i větší), které jsou od sebe vzdáleny okolo 80 cm. Původně tam byl škvárobeton, který jsme dali pryč a zůstaly jen holé trámy. V jedné místnosti jsou trámy položeny na dvou I ckach 18 tkach, k sobě přivařených. Mezi trámy jsem nabouchal sflaky a nařezal 3 ky desky a vložil mezi trámy, abych získal co nejvíce místa na skladbu podlahy - nekdě je 10 cm a někde i 16 podle místnosti. Je nutné tedy prostor vyrovnat a zároveň nezatížit. Nejprve jsem chtěl beton nebo anhydrid, ale to jsem kvůli váze hned zamítl. Co říkáte na tuto skladbu podlahy


2 x OSB desky 15 mm sešroubované, druhá vrsta otočena o 90 stupnu
mirelon 5 mm
Ekostyren beton pro vyrovnání vyztužený kari sítí
Folie na vatu
Kročejová vata (někde 30 mm a někde 60 mm)
Desky 30 mm
Mezi trámy akustická vata 60 mm
Trámy

Touto skladbou si myslím, že stropní trámy moc nezatížím a zároveň bych mohl dobře odstranit kročejový hluk. Někde bude vrstva ekostyrenu okolo 70 mm a někde hold jen 5 cm s tím, že uberu na kročejovce. Naštěstí tam, kde je možnost malé skladby je chodba a kumbál a koupelna - tj. místnosti, že není třeba takové odhlučnění.

Můj dotaz tedy zní - je možné takto poskládat podlahu ?
A je nutné dávat mezi trámy vatu ? Pomůže to proti hluku, nebo postačí kročejová izolace. Děkuji mnohokrát za vaše názory :-)

Jirka

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

33 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.