Immergas Zeus 21 Maior + Elektrobock BPT21

Rubriky:

Reklama
JP Jan Polák @jan.polak868 před 5 roky01.10.2018 22:52:00
Immergas Zeus 21 Maior + Elektrobock BPT21

Dobrý den,

prosím zdejší odborníky a znalce o pár rad.

Asi deset let spokojeně provozuji kotel Immergas Zeus 21 Maior (v rodinném domku, cca deset radiátorů ). Kotel donedávna spokojeně fungoval bez jakéhokoliv prostorového termostatu, na radiátorech jsou obyčejné ruční ventily a když prostě nebylo dost teplo, tak se člověk sebral, došel ke kotli a o nějaký kousek pootočil "volič teploty topení" (od 1 do 9 - obvykle stačila 2 až 4 ).
Takto se spokojeně fungovalo docela dlouho, než jsem se rozhodl dokoupit prostorový termostat Elektrobock BPT21, následně jsem z patřičné svorky odstranil můstek a zapojil místo něho přijímač termostatu.
Vše zřejmě funguje jak má, jen teď nevím, jaký vliv na chod kotle má nyní ovladač "volič teploty topení". Také jsem byl zvyklý, že oběhové čerpadlo kotle fungovalo neustále, ale teď je nejspíše zapnuté jen v momentě, kdy sepne přijímač od prostorového termostatu - je to správně?
Omlouvám se za zmatené otázky, topenářsví není úplně mým oborem.

díky

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.