Porovnání FVE 4.4 kWh s někým jiným - hledám chybu

Rubriky:

Reklama
MK Marek Kotala @marek.kotala091 před 5 roky11.10.2018 11:07:00
Porovnání FVE 4.4 kWh s někým jiným - hledám chybu

Ahojte,
tento rok jsem si nechal na RD instalovat FVE a hledám chybu výkonu nebo mně naopak řekněte, že je to normální. Potřebuji porovnat s podobným systémem. Nejde mi o 100% shodu ale podobnosti v %.

Specifikace mojí FVE:
- 16x 275Wp Ameriosolar AS-6P30 - celkový výkon 4.4 kWp.
- 1x Měnič Solax
- orientace 100% Jih, žádné stínění
- instalace na šikmé střeše (standard RD, přesné procenta sklonu nyní nevím)

... a teď jde o to, že i při optimální teplotě (18-25) a přímém slunci bez mraků, dělá FVE jen 2.950 kW. Na grafu je stabilní čára prostě to přes to neleze... Viděl jsem v historii v grafu jeden Peak, který měl 3.350 kW, ale to je max co sem tam letos viděl..

Poradíte kde hledat chybu? Firmu už přes měsíc uháním k tomu aby to přeměřili, že tomu výkonu nevěřím a že to musí prostě dávat víc. ..

Díky za rady a porovnání s podobnými sys.

Ještě sem přihazuju screen z grafu/logu při optimálním dnu/výkonu.

P.S.: někde jsem tak koutkem oka zahlédnul, že jeden chybný panel může degradovat výkon celého systému, že se neodečítá jen výkon toho jednoho panelu?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

28 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.