Krbová vložka+AKUnádrž+kondenzační kotel

Rubriky:

Jaroslav Čech @jaroslav.cech před 5 roky24.10.2018 21:13:00
Krbová vložka+AKUnádrž+kondenzační kotel

Dobrý den, chtěl bych se nějakého znalce zeptat, zda je přiložené schéma topného okruhu v pořádku, případně jaké by byly potřeba úpravy, doplnění komponentů atp.
Obecně jsou tu dva zdroje topné vody a/ kondenzační kotel 33 kW, b/krbová vložka 24kW

Krbová vložka slouží k natápění 1m3 akumulační nádrže s vnořeným zásobníkem na TUV, (TUV není důležité).
1/ Pokud je dostatečná teplota v nádrži - min 45st. a je požadavek na topení z termostatu, otevře se 3-cestný ventil z AKU nádrže do soustavy a pouští vodu do rozdělovačů.
2/ Pokud AKU není natopená a je požadavek na topení z termostatu, otevře se 3-cestný ventil z kondenzačního kotle do soustavy, spouští se kotel a topí do rozdělovačů.

Třícestný ventil řídí termostatická jednotka, která měří teplotu na výstupu z AKU společně s pokojovým termostatem.

Jde mi hlavně o to, aby čerpadla netlačily do sebe, aby tam nebylo málo, nebo moc zpětných ventilů atp.

Mám trochu obavu aby čerpadlo na laddomatu netlačilo např. na studenou zpátečku ze soustavy a nebo na třícesťák mezi AKU, kotlem a rozdělovači.

Zapomněl jsem zmínit, že laddomat je řízen spalinovým termostatem.

Moc díky za názory.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.