Nefunkční regulace PocketHome od Elektrobocku

Rubriky:

Reklama
RR RCH RCH @rch.rch před 5 roky28.10.2018 00:40:00
Nefunkční regulace PocketHome od Elektrobocku

Mám koupený systém PocketHome (PH), konkrétně Centrální jednotku s GSM modulem PH-CJ37-GST (CJ), Přijímač pro kotle s OpenTherm PH-PK25 a 3× Bezdrátové digitální hlavici PH-HD23.
Systém PH mám nastavený v režimu PH-OT-, všechny prvky spárované, program topení nastaven. Problém je, že systém PH blbne, poprvé sice natopí, ale nezačne znovu topit i když by dle nastaveného programu měl. Přitom CJ zobrazuje aktuální teplotu v referenční místnosti nižší i o víc než 3 °C než nastavená požadovaná dle programu, na hlavicích se zobrazuje teplota v místnostech taky nižší i o víc než 3 °C než je nastavená požadovaná. Požadovaná teplota dle nastaveného programu je v pořádku přenesená z CJ na hlavice. Hlavice se však neotevřou, nesvítí na nich ikonka plamínku (požadavek na topení). Ikonka plamínku není ani na CJ. Na žádné jednotce není žádné chybové hlášení, nejsou v útlumu, v offu ani nic, baterky jsou v pořádku a CJ je napájena adaptérem. Když na CJ pomocí Fce/Info otestuji hlavice, tak CJ je najde bez problémů a zobrazí informace z nich. Můžu zvyšovat požadovanou teplotu na CJ i hlavicích, nic nepomůže, topit se nezačne.

Systém PH po odstavení topení (teplota v místnostech dosáhne požadovanou teplotu), není po poklesu teploty schopen opětovně spustit topení. Situaci je možné vyřešit pouze tak, že ručně zavolím centrální útlum a následně centrální útlum vypnu. Systém se chytne a začne normálně topit, kotel dodržuje vypočtenou teplotu topné vody atd. Po natopení na požadovanou teplotu systém PH zase topení vypne a po poklesu teploty opětovně topení již nespustí. Již jsem vyzkoušel snad všechno, měnit parametry atd. a nic nezabírá.
Teď topím bez hlavic (ventily jsou otevřené) pouze s CJ, takto to funguje.
Neumíte mi někdo poradit, kde je chyba v nastavení systému PH? Je to v hlavicích nebo v CJ, nebo něco dělám špatně?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

19 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.