Komplexní řešení pro bungalov

Rubriky:

Reklama
ZC Zdenek Caha @zdenek.caha před 5 roky29.10.2018 10:55:00
Komplexní řešení pro bungalov

Dobrý den,

Rozhodli jsme se jako rodina postavit nový dům, dřevostavbu, přízemní bungalov, 150m2 ve tvaru T. Potřeboval bych rozumně vyřešit vytápění, ohřev teplé vody, větrání s rekuperací a případně jako bonus chlazení. V příloze přikládám půdorys.

Projektant spočetl tepelné ztráty následně: ztráty prostupem - 3626W, ztráty výměnou vzduchu - 1270W. (celkem 4896W). Jsem omezen pouze 2ma limitacemi:
a) v domě je již chváleno podlahové vodní vytápění REHAU.
b) vzduchotechniku nelze kvůli nízkým stropům vést v SDK podhledu, je třeba ji realizovat v půdním prostoru (za cenu zvýšené izolace).
Výchozí záměr byl použít Nilan Compact K pro větrání, rekuperaci a ohřev TUV (+ částečně chlazení). Pro podlahové vytápění pak elektrokotel. Zvažuji však celý systém přehodnotit, použít spíše tepelné čerpadlo pro podlahové vytápění a ohřev TUV a nějakou pasivní rekuperaci s předehřevem. U chlazení si nejsem jistý – realizovat částečné chlazení např. Nilan Compact, použít inverzní chod TČ, nebo (i později) do systému integrovat klimatizační jednotku? Předem vylučuji zemní kolektor a FVP.

Ubírají se mé myšlenky správným směrem nebo mám zustat u Compactu? Budu vděčný za jakýkoliv názor, smysluplný návrh možného řešení případně doporučení, jak řešit situaci komplexně a jednoduše. Jsem limitován cenovým rámcem cca 350 tisíc Kč, z čehož cca 120 tisíc spolkne rozvod vzduchotechniky. Pokud bych se dostal na dotaci B0 (150 tisíc Kč) budu spokojený vyšší cíle (a víc peněz) nemám.

Předem děkuji za vaše názory.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.