Difuzně otevřené skladby

Rubriky:

Reklama
TV Tomáš Vágner @tomas.vagner před 5 roky31.10.2018 09:09:00
Difuzně otevřené skladby

Dobrý den,
měl bych zájem o difuzně otevřenou skladbu rodinného domu, nějakou montovanou dřevostavbu. něco málo jsem se vydal nastudovat tedy o difuzi vodních par a složení těchto konstrukcí. Po pár dnech čtení různých článku jsem z toho všeho zmatený. Proto bych Vás moc požádal o Vaše názory.

Skladba by měla být směrem z interiéru následující:
Sdk deska s malbou
Dřevěný rošt předstěny z kvh 40/60
Parobrzdná vrstva
Rošt z kvh 140/60 vyplněný vatou např isover uni
dřevovláknitá deska Steico Therm tl. 100

Jednak mi není jasná volba materiálu parobrzdné vrstvy, kde jak jsem se odčetl jsou tři varianty:
1. Osb deska egger 4 přelepená ve všech spojích páskou
2. sádrovláknitá deska např. fermacell Vapour přelepená ve všech spojích páskou
3. Pouze fólie např. parobrzdná fólie Isover km Vario duplex

Je opravdu jedno jakou variantou se vydám? Dále mě zaráží skladba podhledu pod sbíjeným vazníkem, kde jsme se dokonce dozvěděl od prováděcí firmy, že podhled dělají vždy s parotěsnou fólií, jako difuzně uzavřený? To mě trochu šokovalo? Předpokládal jsem že skladba bude stejná, jako na stěně akorát místo dřevovlákna použiji min. izolaci v tl. 300 mm.

V neposlední řadě by mne zajímala skladba u ploché střechy, pokud použiji mpvc fólii, jako hydroizolační vrstvu.

Děkuji za názory

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

29 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.