Vychladlá voda v delším rozvodu

Rubriky:

Reklama
MT Michal Tybor @michal.tybor před 5 roky04.11.2018 11:58:00
Vychladlá voda v delším rozvodu

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jaký je podle vás vhodný způsob řešení vychladlé teplé vody v delším potrubí od stoupaček k umyvadlu/dřezu v panelovém bytě. Umyvadlo a dřez se používá několikrát denně a je neekonomické odpouštět vychladlou teplou vodu a čekat na teplou ze stoupačky (tam cirkulace funguje). Nejjednodušší mi přijde mít nějaké elektrický průtokový ohřívač pod umyvadlo, který by pouštěl teplou vodu dokud by do něj nepřišla ta teplá ze stoupačky.
1) existuje takový, který by měl v sobě termostat a vypnul ohřev pokud by do něj přišla teplá voda?
2) asi by se to dalo řešit nějakým čidlem před tím průtokáčem, který by jej odpojil, když by v potrubí už byla teplá voda.
Možná se to ekonomicky nevyplatí, ale ušetří to čas při čekání na odpuštění vychladlé teplé vody.

Další dotaz se týká baterií. Jaký parametr mám hledat, abych si byl jistý, že baterie nepřepouští studenou do teplé. (Tak to prostě je, některé baterie, pokud je tlak studené větší než teplé, tak ji přetlačuje.). Mám podezření na baterie Novaservis, které jsem tehdy jako levné kupoval. Stačí to řešit zpětným ventilem za vodoměrem nebo je lepší koupit nové baterie? Děkuji za případnou zkušenost s bateriemi Novaservis a s doporučením nějakých, které stoprocentně nepřepouští.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

9 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.