Dakon Dor F 25 Max

Reklama
RC Roman CHLEBNÍČEK @roman.chlebnicek před 5 roky06.11.2018 20:27:00
Dakon Dor F 25 Max

Dobrý den, prošel jsem snad všechny příspěvky na toto téma, ale nenašel jsem rozumné řešení.
Vlastním v RD uvedený kotel a nedaří se mi v něm "rozumně" topit. Roztápím dřevem a cca při teplotě kotlové vody 60°C dám 1-2 lopatky uhlí, kotel po chvíli začne hulit a plyny z násypky občas dusí oheň. Po roztopení dosypu 2 klbelíky uhlí. Nastavenou teplotu na RT3 kotel nikdy neudrží, teplota osciluje mezi nastavenými 70°C a 80°C, Při odhořívání uhlí v násypce se občas kotel opět začne dusit plyny z násypky, občas při přivírání dusivky začne dusivka vibrovat a klepat, občas kotel "fouká" do terciálních otvorů přívodu vzduchu.
Pouze jednou se mi podařilo kotel kompletně uzavřít dle návodu a ten dohořel podle představ.
Vratná voda nastavena na teplotu 60°C, doplněn regulátor tahu komína (cca 30Pa). uhlí ořech 1 Ledvice.
Zkoušel jsem regulovat terciální vzduch, nastavení uzavření dusivky, ale nic nepomáhá. Před sezonou kompletní přetěsnění plotny a přikládacích dvířek.
Díky za jakoukoliv radu co dělám špatně.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

24 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.