Nucené odvětrání sklepa

Reklama
ZV Zdenek Vachler @zdenek.vachler před 5 roky12.11.2018 00:46:00
Nucené odvětrání sklepa

Ahoj, mohl bych požádat o radu/názor? Mám zrekonstruovanou podzemní místnost bez oken, pouze dveře z chodby (nevytápěné, celoročně cca 15-18 stupňů). Rozměry místnosti jsou cca 400x360 cm, výška 206 cm. Místnost bude sloužit pro volné chvíle, budou tam terárka a zázemí pro chov tera potvor. Plánovaná teplota jsou cca 24/25 stupňů, zřejmě tam bude i vyšší vlhkost. A občas se tam přespí. Místnost bych tak potřeboval nějak odvětrávat. Co byste mi poradili? Napadlo mne do zdí, která jsou styčné s chodbou, udělat dva otvory, jeden nahoře a jeden dole. Na spodní otvor dát nasávací mřížku a potrubní ventilátor, něco jako TC100, a vyvést to do starého komína po kotli (výška cca 14 metrů). A na horní otvor napojit potrubí, a rohem stěna/strop (na protější zdi, než bude nasávání), udělat rozvod s výfuky (po třeba 40cm?) až k zadní stěně. Rozvod by jen přirozeně nasával chladnejší vzduch z chodby. Odsávání se se spouštělo automaticky, buď podle spínacích hodin, nebo bych to napojil třeba na vlhkoměr, případě kombinace obojího, například dvakrát denně na pár minut a v případě vlhkosti třeba nad 60 % spustit kdykoliv. Myslíte, že by toto fungovalo? Případně, co byste mi poradili? Viz náčrt níže. Děkuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

6 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.