Odvětrávaná podlaha

Reklama
MM Martin Mihalcsatin @martin.mihalcsatin před 5 roky12.11.2018 20:01:00
Odvětrávaná podlaha

Dobrý večer všem. Potřeboval bych odbornou radu. Rekonstruuji chalupu, rok 1840, kamenné zdi 70cm silné. Celý pozemek relativně podmáčený. Pro spodní místnosti jsem se rozhodl použít systém odvětrávané podlahy systémem IGLU H20. Mám vykopanou jednou místnost do potřebné hloubky (47cm) tak, aby se mi vešla celá skladba.
Při kopání dalších místností jsem se, v této hloubce, dostal cca 20cm pod základy. A teď co s tím, aby se mi chalupa nehnula. Koukal jsem, že někde nedávají tvarovky IGLU až ke kraje stěn, ale nechají tam mezeru. Na krajní tvarovky pak použijí plech, kterým zabrání, aby beton natekl do tvarovek. Vše pak vylejí betonem - vznikne tedy po obvodu jakýsi věnec. Toto by sice bylo možná lékem na mou bolest, ale - 1) tím tvarovky neumožní odvětrávání stěn, protože budou "zavřené plechem", 2) po betonu, který tímto způsobem naleju až na původní podlahu (jíl, geotextílie + zhutněný štěrk) a následně mi vlhkost bude stoupat po betonu až do podlahy...
Má někdo, prosím, zkušenosti nebo nějaké rady? Moc děkuji....

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.