Rekuperace pro NED - Pichler?

Rubriky:

Reklama
VV Václav Veselý @vaclav.vesely522 před 5 roky13.11.2018 14:01:00
Rekuperace pro NED - Pichler?

Chtěl bych se poradit protože už jsem z toho jelen. Vybírám rekuperaci s ohřevem TUV pro ND (asi 3,9kW ztráty) a rozhoduju se mezi Nilan VP18K, Compact a PKOM4 od Pichlera. Co jsem pročítal různá fóra (i zdejší) tak většinou se doporučuje Nilan (pak je otázka jestli připlácet za Compact) a na Pichlera jsem četl lehkou kritiku, ale v podstatě těch reakcí je hrozně málo (asi to moc lidí nemá ještě)
Takže otázka zní, stačí VP18 nebo jít raději do Compactu? Bude potřeba předehřev? Člověk z f. Evora mi tvrdí že ano, že ke Compactu musím ještě předehřev a kdesi cosi a jsem na ceně Pichlera téměř.
Má Pichler nějaké nevýhody? Já jako laik vidím výhodu v lepším ovládání (aplikace na mobilu) a větší nádrži na TUV, případně 2 TČ, ale u Nilanu mi tvrdili že i VP18 v podstatě zvládá to co PKOM4. Takže mám z toho hlavu jak pátrací balon a nedokážu to rozseknout, poradí někdo?

Dům bude NED, dřevostavba, bungalov cca 140m2, dotaci asi nedostanu takže to nehraje roli.
Topení budu řešit el. topnými rohožemi. Půdorys v příloze.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

26 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.