Topná jednotka neohřeje vodu na nastavenou teplotu

Rubriky:

Reklama
PL Pavel Lunix @pavel.lunix před 5 roky13.11.2018 23:01:00
Topná jednotka neohřeje vodu na nastavenou teplotu

Dobrý den,
koupil jsem tuto topnou jednotku:
DRAŽICE TJ G 6/4"-4,5kW + prodloužená chladící část Šroubovací topná jednotka 2110034
( https://www.topeninejlevneji.cz/cz/e-sho… )
Jako výměnu za jednofázovou 2kW jednotku polské výroby, která sloužila asi 4 roky a odešla vlivem tvrdé vody.

Tělěso mám v 1000l nádrži ve vodorovné poloze při tlaku 2-3 bary, HDO na 8 hodin denně.

S původní jednotkou jsem bez problému dosáhl teploty 55 stupňů (nebyla ani nastavená na max teplotu), s novou mám problém dostat se ke 40, přestože je o dost výkonnější a je nastavená na maximální teplotu.

Termostat se zdá být funkční, první sepnutí reaguje při toplotě vody 35 stupňů někde v polovině rozsahu termostatu, ale pak se to chová takto (vyjímka je první nahřívání po delší době, to jede možná tak minutu):
Jednotka topí cca 5-10 vteřin, pak se asi na minutu vypne a celý proces se stále opakuje. Celková efektivita ohřevu je tedy dost nízká, mnohem horší než u o 2kW slabší jednotky. A přijde mi, že se situace každým dnem zhoršuje a ještě mi teď vypla i záložní tepelná pojistka, takže jsem musel teplotu trochu snížít z maxima, abych tomu předešel.

Přikládam graf, kde je jestě videt v levé části teplota s původní jednotkou, pak porucha a pak teplota po výměně (za červenou čarou).

Instalovaná jednotka vypadala v pořádku a ve spodní části nádrže kde je instalovaná není výměník, nebo cokoli, co by jednotku mohlo při instalaci jakkoli poškodit.

Pokud by někoho napadlo, co by mohlo být za problém, než to znovu vypustím a zkontroluji, dejte prosím vědět.

Děkuji,
Pavel

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

10 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.