Vaillant VU 256/5-5 ecoTEC plus + eRELAX – ekvitermní regulátor

Rubriky:

Reklama
JS Jr Strůža @jr.struza před 5 roky14.11.2018 18:26:00
Vaillant VU 256/5-5 ecoTEC plus + eRELAX – ekvitermní regulátor

Dobrý den.
Pročetl jsem toho hodně a sem tam jsem něco pochytil a něco jsem nepochopil. A třeba se najde dobrá duše, co mi to vysvětlí i poučí.

Hned na úvod TZ domu neznám a nevím, jestli by je někdo dokázal spočítat, jelikož nějaká stěna je cihlová, některá je škvárák něco je dohromady a někde je jako ytong,ale nevím co to přesně je, když v 81 určitě yttong nebyl.
Vím, že barák je 10m x 10m - nezateplen
2 patrový se stropy 2,5m a že šířka zdi je 50cm (s omítkou), že to má základové pásy 80cm hluboké (jestli se to tak jmenuje), podlaha je od země 0,5m a to něco zalitým betonem (ale nevím jak vysokým) a něco škvárou a potom položené prkna.
1 strop hurdisky
2. strop rákos+prkna.
radiatory-hliníkové+termohlavice,trubky někde železné a někde napojená CU,doufám, že to nedělá paseku, jak jsem se tu někde dočetl :(
od 2001/2002 do roku 2017/2018 jsem topil v Atmosu 32 combi bez akumulačních nádrží, jen 3cestný směšovač na teplotu 36-40°C při venkovní 5°C a více a když klesla venkovní teplota, tak jsem přidal podle potřeby, takže nejvíc když byla velká zima -20°C a více, jsem tam pouštěl 60°C až kolem 70°C.
Topil jsem 24h/den, spotřeba za ty léta byla cca 25q-30q hnědého uhlí ořech 1 a cca 15m dřeva (ale nebylo nikdy vyschlé 2 roky,na jaře uděláno a na podzim se s tím topilo).

Letos jsem přešel na plyn viz nadpis a pořádně nechápu vůbec regulaci. Sice mě servisák něco vysvětloval,ale stejně jsem to pořádně nepochopil, protože si myslím, že ani on to nevěděl pořádně. A samozřejmě i vlastně jak s kotlem.

Výkon kotle: 5,7 – 26,5 kW použití na ohřev vody a topení
Mám nastavenou teplotu na kotli 38 °C, proč? nevím,prostě ze zvyku,že v takovémto počasí to stačí. Třeba to dělám špatně.
Na termostatu mám od 0h-6h 22°C od 6h-8h 23°C od 8h-15h 22°C od15-22h 23°C od 22-24h 22°C.
Při dnešních (od září) teplotách mám spotřebu 9-10 m3/den
Při zapnutí kotle je spotřeba za 2min 0,019 m3
Je to velká spotřeba?
A otázka regulace.
vůbec nevím co s tou aplikací. Jelikož kotel je zapojenej na nějakou jednotku přes ebus, která potom pracuje s termostatem, který se nastavuje po 0,5°C a přes wifi na aplikaci do mobilu, kde vlastně ukazuje nastavení teploty na termostatu a zapnutí kotle po 15min, na jaké % pracuje aby nahřál na požadovanou teplotu dle termostatu.A tam se ukazuje teplota na 0,1°C.
A ted nastavení Hysteresis threshold na kolik ji nastavit. Od výrobce tam bylo 0,1°C
Další nastavení je Heating curve kde je od výrobce nastaveno 2,6. Touž opravdu nevím co to znamená.
Poradí nějaká dobrá duše? Dík.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

254 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.