Jakou kročejovou izolaci

Reklama
JK Josef Koc @josef.koc před 5 roky15.11.2018 22:53:00
Jakou kročejovou izolaci

Chtěl bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi kročejovou izolací vatou a polystyrenem, co do výše útlumu. Je to pod beton s teplovodním podlahovým topením na trámech. Vím, že na trámy se obecně beton moc nedoporučuje, ale jsou to 20x20 s roztečí 50cm, uprostřed podepřené I profilem, takže největší rozpon trámu činí 1,8m.
Původně jsem uvažoval o skladbě trámy, prkenný záklop, steprock HD 30, 2xOSB 15 PD, EPS 50mm, betonová mazanina 50mm. Ale dočítám se, že pod beton je vhodnější kročejový polystyren. Navíc by mi umožil zmenšit celkovou tloušťku podlahy, protože bych ho použil zároveň k upevnění trubek topení. Moc se mi však nepozdává, jestli poskytuje útlum srovnatelný s vatou. Máte někdo zkušenost?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.