Zabezpečení teplovodního krbu

Rubriky:

Reklama
PR Pavel Rábek @pavel.rabek před 5 roky26.11.2018 21:04:00
Zabezpečení teplovodního krbu

Dobrý den,

chtěl bych prodiskutovat, jak lépe zabezpečit teplovodní výměník - nejdříve mi dovolte vysvětlit problém, který se u mě objevil:

Vlastním krbovou vložku napojenou na teplovodní výměník. Dostatečně velká akumulační nádrž, expanzní nádrž, čerpadlo napojené na UPS a jako pojistka ventil a ochlazovací smyčka. Po 4 letech mi ale odešly akumulátory v UPS a vydrží pohánět čerpadlo jen pár minut, než se UPS vybije a úplně se vypne. Poznal jsem to ale až za chodu - měl jsem plně naložený krb a během topení mi vypnuli elektriku. UPS začala každých tak jako jindy 15 sekund pípat, ale čerpadla jela dál. Asi po 10 minutách elektřinu znovu nahodili (v bytě se mi rožnuly světla atd.), UPS již nepípala. Tak jako předtím mnohokrát jsem si myslel, že je vše v pořádku. Ale pak po nějaké době slyším zvuk, jak se do krbu nalévá voda - to zafungoval bezpečnostní ventil, do krbu se hnala ochlazovací smyčkou studená voda z vodovodního řádu (nejsem si jistý, jestli nezačal bezpečnostní ventil i vypouštět natopenou vodu do kanalizace). Následně jsem zjisitl, že selhala UPS - její baterie se vybily v době výpadku a následně, když elektřinu zapnuli, UPS se již bohužel nenaskočila. Nepípala, protože byla mrtvá a já se mylně domníval že v ní zapojené čerpadlo zase běží.

Chci systém maximálně zabezpečit, např. i z důvodu kdyby UPS fungovala, ale pokazilo by se čerpadlo - nechci jen spoléhat na bezpečnostní ventil, který by se také mohl "pokazit" - napadlo mě následující:

1) nějaký mechanismus/přístroj, který bych nainstaloval na příchozí nebo odchozí trubku do kamen, který bych zapnul při topení a který by snímal, zda-li trubkou proudí voda. Pokud by byl v potrubí klid (tedy znak že čerpadlo není v provozu), tak by vydával nějaký akustický signál, podobně jako UPS. Přístroj by samozřejmě musel být na baterii.

2) čidlo, které bych připojil do vhodného místa krbu (např. na odchozí trubku co nejblíže plášti) a přístroj na baterii, který by při překročení teploty např. 80 či 90 stupňů opět vydával akustický signál, že dochází k přetopení topeniště...

Nevíte zda-li něco takového existuje a přidali případně odkaz, nebo správné slovo do google vyhledavače?

Děkuji

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.