Rekonstrukce podlahy v přízemí RD

Reklama
KM Kytka Miloš @kytka.milos před 5 roky28.11.2018 11:23:00
Rekonstrukce podlahy v přízemí RD

Dobrý den,
mám podobný dotaz jako kolega před pár dny. V dvoupodlažním částečně podsklepeným RD z 1964 dávám mimo jiné nové rozvody topení, vody, odpady, nové radiátory. Již jsem provedl zateplení vnějších stěn a střechy. Nyní chci vyřešit podlahy v přízemí, které jsou zhruba 1 metr nad okolním terénem - sokl zatím zateplený není, plánuji dát 10 cm XPS.
Ve dvou místnostech (pokoj, ložnice) byly staré parkety 2,5 cm tlusté přilepené v asfaltu, v další místnosti (kuchyně) jsou v podobné tloušťce nalepené desky z lisovaných třísek a na tom sololit (rozpadlé, prohnilé díky vodě), v další je vyspádované teraso (koupelna). Vše perfektně ve stejné výšce.
Parkety jsem nechal vytrhat (bratr mě nepochválil), to samé udělám v kuchyni. Pouze pod pokojem je sklep s klenutým stropem (cihly na šířku), takže moc šancí na zvýšení prostoru nemám, v ostatních místnostech je beton na zásypu. Místnosti přibližně 4 x 4 metry, kuchyň a koupelna poloviční.
Chtěl bych dát do podlah nějakou izolaci, ale abych moc nezvyšoval skladbu a mělo to alespoň pocitový účinek. Samozřejmě zůstat všude ve stejné výšce.
Přemýšlím o odstranění tak 1-2 cm betonu, následně vyrovnat, pak 3 cm XPS (v pokoji asi jen 2 cm), následně jen jednu vrstvu osb nebo durelis o tloušťce 12 mm. Dotazy:

1) když je to na betonu s trochou XPS, nejsou nutné dvě vrstvy osb křížem?
2) použít osb nebo durelis? Durelis se mi líbí díky hladkému povrchu, ale může být v ložnici ?
3) přidávat někam pro jistotu ještě izolaci kvůli vodě? Např. v kuchyni od dřezu a jiných "zdrojů" ?

Samozřejmě by bylo nejlepší vykopat a vyvézt zásyp, ale do toho se mi všude nechce - v koupelně mě to ale asi částečně nemine.

Zatím používáme jako chalupu, tak řešíme postupně, ale v budoucnu tam asi přesídlíme.

Moc děkuji za pomoc a názory,
Miloš

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.