Má smysl Hybrid?

Rubriky:

Reklama
JH Jirka Herget @jirka.herget před 5 roky28.12.2018 13:41:00
Má smysl Hybrid?

Dobrý den, chystám se na výstavbu pasivního domu. S panely na střeše počítám. V elektro oboru žádné vzdělání nemám, takže pročítám diskuse, články... Asi jako každý "kolemjdoucí" mám idylickou představu systému, kdy přes den beru ze slunce, v noci z baterie. Ale jsou (nejen tady) zprávy o tom, že investice do baterií stále není až tak výhodná, jak by to mohlo vypadat.
Základní info: Pasivní dům 5kk, rekuperace, tepelné čerpadlo, podlahové vytápění. Zatím jsme dva. Nějak se mně příčí posílat přebytky přes den (když jsme v práci) do teplé vody. Přece nemá smysl vařit vodu v 300 litrovém bojleru. Do budoucna bych také rád pořídil elektromobil. Jak jsem pochopil, systémy jsou dost modifikovatelné, takže se dají přikupovat panely, baterie,... ale i tak bych byl rád připraven na všechny možné varianty co mohou přijít. Obecně se mně líbí myšlenka vyhřát bojler (160l)a dál posílat do baterie. Z té potom sosat do rána. Ale netuším kolik parády udělá baterie 2,4 kWh, 4,8.... Jako argument pro baterie se uvádí ochrana při výpadku proudu, ale co mi zajistí taková jedna baterie nebo 2? Když bude někdo ochoten říci svůj názor či zkušenost, budu moc rád. Díky

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.