Seřízení topné soustavy po výměně kotle

FS František Stejskal @frantisek.stejskal před 5 roky30.12.2018 10:51:00
Seřízení topné soustavy po výměně kotle

Dobrý den,
pře topnou sezónou jsme v dvougeneračním rodinném domě vyměnili starý plynový kotel za nový kondenzační kotel Deditrich. Společně s kotlem došlo k výměně ohřívače TUV. Před výměnou byl samostatný, nyní je ke kotli připojena akumulační nádrž a TUV je ohřívána kotlem. Ke kotli je připojeno venkovní čidlo a kotel je nastaven na řízení ekvitermní křivka/rozvrh.
Nyní k potížím. Tepelná pohoda je v celku v pořádku, ale podle mého názoru není celá soustava dobře zregulovaná a objevují se stavy, kterým nerozumím.
1. některé radiátory se permanentně zavzdušňují - musím je každý týden odvzdušňovat. Toto nebylo dříve nutné. Odhaduji, že mám někde v systému vzduchový pytel, ale nevím jak se ho zbavit
2. Jeden s radiátorů, i když je termohlavicí otevřen naplno má o hodně nižší teplotu, než ostatní radiátory na stejném patře
3. Některé radiátory jsou teplé po celé ploše, některé jsou teplé nahoře studené dole.
4. V koupelně máme žebřík, který není regulován hlavicí. Je v horní části permanentně zavzdušněný, ale nejde odvzdušnit. Důvodem je to, že z něj tlak nevytlačí vzduch. Při pokusu o odvzdušnění se vytlačí ventilem trocha vzduchu, ale pak už se neděje nic. Pokoušel jsem se pomoci zvýšením tlaku v soustavě, ale nijak to nepomohlo.
Myslím, že výměna kotle změnila významně poměry v topné soustavě a je nutné soustavu přizpůsobit.
Chtěl jsem požádat o pomoc s tímto problémem. Ani ne radou, ale spíše prohlídkou a úpravou regulace na místě. Bydlím v Brně. Pokud by mi mohl někdo z vás pomoci, budu rád. Po dohodě bychom mohli do této diskuze popsat lépe můj aktuální stav a popis řešení s výsledkem. Mohlo by to pomoci i ostatním, aby při plánování rekonstrukce domysleli všechny důsledky.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.