Seřízení topné soustavy po výměně kotle

Reklama
FS František Stejskal @frantisek.stejskal před 5 roky30.12.2018 10:51:00
Seřízení topné soustavy po výměně kotle

Dobrý den,
pře topnou sezónou jsme v dvougeneračním rodinném domě vyměnili starý plynový kotel za nový kondenzační kotel Deditrich. Společně s kotlem došlo k výměně ohřívače TUV. Před výměnou byl samostatný, nyní je ke kotli připojena akumulační nádrž a TUV je ohřívána kotlem. Ke kotli je připojeno venkovní čidlo a kotel je nastaven na řízení ekvitermní křivka/rozvrh.
Nyní k potížím. Tepelná pohoda je v celku v pořádku, ale podle mého názoru není celá soustava dobře zregulovaná a objevují se stavy, kterým nerozumím.
1. některé radiátory se permanentně zavzdušňují - musím je každý týden odvzdušňovat. Toto nebylo dříve nutné. Odhaduji, že mám někde v systému vzduchový pytel, ale nevím jak se ho zbavit
2. Jeden s radiátorů, i když je termohlavicí otevřen naplno má o hodně nižší teplotu, než ostatní radiátory na stejném patře
3. Některé radiátory jsou teplé po celé ploše, některé jsou teplé nahoře studené dole.
4. V koupelně máme žebřík, který není regulován hlavicí. Je v horní části permanentně zavzdušněný, ale nejde odvzdušnit. Důvodem je to, že z něj tlak nevytlačí vzduch. Při pokusu o odvzdušnění se vytlačí ventilem trocha vzduchu, ale pak už se neděje nic. Pokoušel jsem se pomoci zvýšením tlaku v soustavě, ale nijak to nepomohlo.
Myslím, že výměna kotle změnila významně poměry v topné soustavě a je nutné soustavu přizpůsobit.
Chtěl jsem požádat o pomoc s tímto problémem. Ani ne radou, ale spíše prohlídkou a úpravou regulace na místě. Bydlím v Brně. Pokud by mi mohl někdo z vás pomoci, budu rád. Po dohodě bychom mohli do této diskuze popsat lépe můj aktuální stav a popis řešení s výsledkem. Mohlo by to pomoci i ostatním, aby při plánování rekonstrukce domysleli všechny důsledky.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

30 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.