Jaký kotel na pelety?

Rubriky:

Reklama
RR Radek Radek @radek.radek389 před 5 roky02.01.2019 12:25:00
Jaký kotel na pelety?

Dobrý den,

rekonstruuji menší dům a zrovna řeším výměnu kotle po této topné sezoně. Nyní provozuji starý Dakon Dor 12 (emisní třída II). Je připojený k 500l AKU podle schématu Atmos 13 (jen bez ohřevu TUV, viz příloha). Radiátory a rozvody vše nové, vypočítané na teplotní spád 55/45, při -12°C TZ domu 8,5 kW (před výměnou oken, plánuji na jaře trojskla). Teplota zpátečky do kotle 65 °C, směšovací ventil do topení řízen ekvitermě pomocí Elektrobock R3V.
Nechci už topit uhlím, kvůli bordelu, takže nechci ani automat na uhlí. Tepelné čerpadlo je mimo moje finanční možnosti kvůli jiným nečekaným nákladům kvůli obci. Dům je veden jako rekreační objekt, takže bohužel nedosáhnu na kotlíkovky (pokud to nejde tedy nějak vymyslet, když je dům trvale obýván). Plyn k dispozici není.

Z toho mi zatím vychází varianta, koupit kotel na pelety, protože z toho není tolik bordelu a nemusí se k tomu lítat každou chvíli. Bohužel v kotelně je velmi málo místa, viz druhá příloha. Původně vyhlídnutý kotel ATMOS D15PX se sem vůbec nevejde kvůli jeho hloubce. Nakonec se jeví jako nejlepší varianta kotel Dakon DOR 5F Pelety, protože má stejně připojení jako starý DOR. Pouze bych ho vymenil a dokoupil řízení nabíjení AKU (např. Adex TTUV) a zbytek topné soustavy včetně řízení by zůstal stejný. Má automatické zapalování a hořák umožnuje připojení kompresoru pro automatické čištění.
Další varianta Czech Therm CORTINA 12 SX, který je opravdu malý. Tady si nejsem jistý, nenašel jsem žádné reference na tento kotel, na stránkách jsem nenašel návod na variantu SX. U varianty S na stránkách píšou, že je možnost ovládat AKU nádrž, přes emailovou komunikaci mi bylo řečeno, že tato možnost není. Už jen toho mě odrazuje. Zas tolik kotlu nemají, aby to měli v pořádku.
Ptám se, jestli někoho napadá lepší varianta, jak vyřešit zdroj tepla, jiný typ kotle a podobně. Případně pokud má někdo zkušenosti se zde uvedenými typy kotlu, budu rád, když se o ně podělí. Děkuji za odpovědi

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

85 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.